Umywalki z kompozytów w aranżacjach łazienkowych. Charakterystyka
Ceramika jest jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do produkcji umywalek łazienkowych. Jej niewątpliwą zaletą jest niska cena i łatwa dostępność, niestety na tym jej atuty się kończą. Jeśli zależy ci na umywalce odpornej na zniszczenia, estetycznej, eleganckiej i nowoczesnej, powinieneś rozejrzeć się za umywalkami z kompozytów. Cieszą się one coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Umywalki kompozytowe w mistrzowski sposób łączą w sobie nowoczesny design i liczne praktyczne aspekty użytkowania.
Czym są kompozyty?
Aby dowiedzieć się, na czym polega fenomen umywalek z kompozytów, warto poznać ten materiał. Kompozyt to materiał składający się z dwóch lub więcej komponentów, na przykład akrylu i naturalnych minerałów oraz pigmentów. W jego składzie zawsze znajduje się materiał podstawowy (tzw. komponent konstrukcyjny zapewniający odporność na zmianę kształtu) oraz „lepiszcze”, których celem jest zapewnienie pożądanej elastyczności i spójności. Takie połączenie sprawia, że kompozyty cechują się lepszymi parametrami niż pojedyncze materiały, z których zostały wykonane. Produkty kompozytowe są bardziej odporne na uszkodzenia, czy też pęknięcia, a ich ogólna wytrzymałość jest niezwykle wysoka.
Zalety umywalek kompozytowych
Umywalka z kompozytu to rewelacyjne rozwiązanie dla nowoczesnych łazienkowych aranżacji. Solidny i jednocześnie elastyczny kompozyt umożliwia wyprodukowanie umywalek o nietypowych kształtach, co jest niemożliwe w przypadku np. ceramiki lub kamienia. Dzięki temu są w stanie sprostać niemal każdemu architektonicznemu wyzwaniu. Ponadto są one trwałe, mniej podatne na pęknięcia i odpryski, odporne na czyszczące środki chemiczne, a także wysokie temperatury.
Ich kolejną zaletą, obok której trudno przejść obojętnie, jest piękny wygląd. Są one niezwykle eleganckie, a efekt ten jest możliwy po drobiazgowemu wykończeniu i dokładnym wypolerowaniu. Ze względu na wyjątkowo gładką powierzchnię i brak mikrootworów umywalki z kompozytów są łatwe do utrzymania w czystości. Doceniają to nie tylko prywatni użytkownicy, ale również branże, w których wymagana jest nienaganna czystość (np. medyczna).
Choć umywalki kompozytowe kojarzą się zwykle z nowoczesnymi aranżacjami, dobrze czują się także w innych stylach. Mnogość modeli sprawia, że świetnie komponują się one z drewnem, kamieniem, stalą, tworzywami sztucznymi i innymi materiałami używanymi do wykończenia łazienek.